.

Sportski vikend izveštaj (rezultati, sastavi, tabele)

clock20.12.2021 15:12 h

Ilustracija/Freepik

Prijatelji sporta i razonode, usled tehničkih poteškoća nismo bili u mogućnosti da objavimo pojedinačne rezultate subotičkih sportista odigranih ovog vikenda pa ćemo vam ovde prezentovati objedinjeni izveštaj njihovih rezultata, sastave i tabele.

KOŠARKA

U okviru 12. kola Druge lige MKK Spartak Office Shoes se u subotičkoj Hali sportova revanširao direktnom konkurentu za viši rang ekipi Čačak 94. Subotičani su slavili rezultatom 87:76.

SPARTAK OFFICE SHOES - ČAČAK 94 87:76

Spartak Office Shoes: Jugović A(24), Prlja P(5), Sokolović A(15), Danilović A(13), Barna F(10).
Rezerve: Stojanović A(3), Gazibegović S, Dodić S(12), Dmitrović V(3), Mirčić N, Simjanovski D, Gazibegović V(3).

Košarkaši odlaze na pauzu do 15. januara kada ih očekuje gostovanje ekipi Pirota i prilika da se i njima revanširaju za subotički poraz.

Košarkašice ŽKK Spartak u Bačkoj Topoli su odigrale derbi meč protiv ekipe Topolčanke i poražene su rezultatom 70:65. Borile su se Golubice, dobile dve četvrtine u svoju korist ali više od minimalnog poraza nisu mogle.

TOPOLČANKA - SPARTAK 70:65

Spartak: Cvijović M(5), Krstajić N(11), Pavlović D(6), Savković I(14), Todorović Z(5).
Rezerve: Marković A, Petrekanović T, Spaić N(8), Vidaković Hadnađ N(4), Kovačević D(12), Čiča J, Dimitrijević V.

I košarkašice odlaze na pauzu, a svoj naredni meč igraju 15. januara protiv četvrtoplasirane ekipe Sloge iz Požege na gostujućem terenu.

Kadeti MKK Spartak Office Shoes u okviru jedinstvene Triglav kadetske lige Srbije odigrali su meč 9. kola na gostujućem terenu protiv ekipe Dynamic VIP PAY. U Beogradu su se bolje snašli domaći pobedivši rezultatom 75:63.

DYNAMIC VIP PAY - SPARTAK OFFICE SHOES 75:63

Spartak: Čamprag J(4), Janković M(2), Burda M(18), Sokanović N, Puača A, Nagulić R(3), Radojčić V(2), Kojić B(25), Karadžić F(6), Gabrić S(3), Mandić J, Grčić M.

Naredni meč kadeti igraju na domaćem terenu 15. januara protiv Borca.

ODBOJKA

Odbojkašice ŽOK Spartak poražene su u Sremskoj Mitrovici od ekipe Srema rezultatom 3:0, po setovima 25:13, 25:16, 25:18.

Spartak: Zucović S, Petrović M(3), Korolija D(4), Spasenić A, Džaković I, Radonjić I(15), Tuševljak M, Andrić J(6), Baić E(2), Škorić M(5), Hadžimušović J, Žigić L.

Golubice 24.12. u subotičkoj Hali sportova dočekuju četvrtoplasiranu ekipu na ligaškoj tabeli, ekipu Uba, dok se istog dana u Novom Sadu igra derbi meč između Vojvodine i MOK Spartak.

FUDBAL

U okviru 21. kola Linglong Super lige za fudbalere u Kruševcu su se sastali domaći Napredak i Spartak ŽK. Igrači trenera Gaćinovića osokoljeni pobedom nad Vojvodinom nadali su se još jednom dobrom rezultatu. Prvo poluvreme proteklo je u dobroj ekipi obe ekipe, šanse su se ređale na obe strane, ali su mreže mirovale.
Drugi deo igre doneo je domaćoj ekipi prednost igrača više, jer je u 64. minutu Đurasović Aleksa zaradio isključenje. Napredak koristi tu prednost i u 70. minutu preko Đuričković Petra dolazi do pobede i vredna 3 boda.

Fudbalsko prvenstvo se nastavlja u februaru kada u Suboticu dolazi Radnik iz Surdulice.

RUKOMET

Rukometaši Spartaka ostvarili su bitnu pobedu u okviru 14. kola Arkus lige za seniore. Oni su rezultatom 25:30 bili bolji od niškog Železničara 1949 i tako stekli prednost nad direktnim rivalom u plejautu.

ŽELEZNIČAR 1949 - SPARTAK 25:30

Spartak: Radović T, Vojvodić M, Ivančević M(6), Papeš Bogosavljev L, Ivić Đ, Kovačević N, Stojanović A(2), Jevtović M(4), Stanković N(7), Jelenić O, Latković N, Radosavljević U(10), Simić J, Spremo S(1), Novaković P.

Plejaut počinje 26. februara a pored Spartaka takmičiće se zrenjaninski Proleter, Mokra Gora iz Zubinog Potoka, niški Železničar, beogradski Obilić i Crvena Zvezda, kao i Jugović iz Kaća. Proleter u trku za opstanak ulazi sa 10 bodova, Spartak je drugoplasirani sa 7 koliko ima i Mokra Gora, Crvena Zvezda ima 6, dok su na začelju Jugović sa 4, Obilić sa 2 i Železničar bez bodova. Iz lige ispada 3 ekipe.

VATERPOLO

U poslednjoj utakmici prvog dela B lige Srbije za vatepoliste u Obrenovcu je domaći TENT bio uspešniji od ekipe Spartak Prozivka. Subotičani su jesenji deo prvenstva završili na 6. mestu sa 3 pobede i 5 poraza.

TENT - SPARTAK PROZIVKA 9:7

Spartak Prozivka: Milošević, Varkulja(3), Bulatović, Ivković, Lovadinov, Šiša, Ugarković(1), Jarić(2), Radumilo, Lugonja, Bešić, Kovačević, Bašaragin, Krkelić.

Nastavak prvenstva sledi 29. januara kada ekipa gostuje beogradskom Košutnjaku.

FUTSAL

U okviru poslednjeg kola jesenjeg dela omladinske futsal lige Vojvodine futsaleri Spartaka uspeli su da u somborskoj Mostongi pobede ekipu ŽAK Junior i na taj način zadrže prvo mesto na tabeli sa 6 pobeda iz isto toliko susreta.

ŽAK JUNIOR - KMF SPARTAK 3:4

Spartak: Rankov N(25. minut), Kujundžić M, Bogojević A, Bašić N(39. minut) i Šušnjar O(4. i 15. minut).
Rezerve: Bondžić D, Pelhe A.